ДЕРЖАВНА СЛУЖБА УКРАЇНИ З НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙНАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
Головне зображенняУкрГМІ
Головна
Наші останні новини
Рік після підриву Каховської греблі: cпогади, біль і надія
Рік після підриву Каховської греблі: cпогади, біль і надія
2024-06-05
Час читання: 2 хв

Рівно рік тому сталася жахлива трагедія, коли була варварськи знищена гребля Каховської ГЕС. Окупант вже неодноразово використовував воду як зброю, знищивши Оскільське і Карачунівське водосховища, однак підрив Каховки перевершив найжахливіші побоювання.

Величезний запас води обсягом 18,8 км3 направився вниз, руйнуючи все на своєму шляху. Ця трагедія забрала багато життів, зруйнувала домівки, знищила урожай, залишила людей без води, а поля без поливу. У жовтні 2023 р. вода прямувала лише старим руслом Дніпра та заповнювала окремі заплавні водойми. У сумі водна поверхня складала 9% від площі знищеного водосховища. Зневоднені землі швидко висохли і вкрилися заростями верби і тополі.

Навесні 2024 р. з початком водопілля до колишнього Каховського водосховища знову прийшла вода, вкривши майже 40% його території. Однак, цю воду неможливо затримати і направити на користь спраглому регіону. Частина випарується, а інша частина стікає в Дніпровсько-Бугський лиман, а потім в Чорне море, залишивши після себе висохлу землю, вкриту шрамами тріщин.

На роковини підриву Каховської греблі ми не лише згадуємо трагічні події, вшановуємо пам'ять загиблих, підтримуємо тих, хто досі відчуває наслідки цієї катастрофи, але й думаємо про майбутнє.

Ця катастрофа нагадала нам про цінність кожної краплі води, про важливість турботи про природу і про необхідність бути готовими до будь-яких викликів.

Детальніше ознайомитись із наслідками цієї трагедії можна за посиланням:

https://uhmi.org.ua/pub/books/Kakhovka-reservoir-annual.pdf